Menu
Nyheder 09. december kl. 19:53
Køb dit juletræ hos Granfætter
1.Senior Nyheder
21. oktober kl. 23:01 AB Tårnby fortsætter stimen...
1.Senior Nyheder
20. oktober kl. 23:06 AB Tårnby vandt den udsatte kamp mod Avedøre..
1.Senior Nyheder
20. oktober kl. 16:15 Ta med 1. Senior i bussen til Odsherred...
1.Senior Nyheder
15. oktober kl. 20:27 AB Tårnby tilbage på sporet...
Nyheder
02. oktober kl. 16:50 Støtterne afholder banko
1.Senior Nyheder
27. september kl. 17:54 16-årige Louis Nielsen blev matchvinder mod B 1908...
1.Senior Nyheder
25. september kl. 14:38 AB Tårnby klædt af på hjemmebane...
Nyheder Ungdom
19. september kl. 10:38 God uge for AB Tårnbys ungdomshold

Klubsponsorer

Stævne sponsor

1.Senior Nyheder 04. november kl. 21:14
AB Tårnby sejrede med 10 mand i Odsherred..

1. Hold Sponsor

Hold Sponsor

YouTube

Nyheder DBU København

Bold.dk

Klubsponsorer

Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Næste kampHerre-DS • Pulje 2

Hjemme mod
B 1908
24. mar
Kl. 14.00
Tårnby Stadion. Opvisn.
Herre-DS - Pulje 2
Kommende Kampe
December 2017
17.
søndag
09.30
AB Tårnby
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 6
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 1/2
Fremad Amager (2)
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 1/2
17.
søndag
09.30
AB Tårnby
Herrer
U13
U13 Drenge 4 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 5
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 2/2
Fremad Amager
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 2/2
17.
søndag
10.00
AB Tårnby
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 5
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Stor Kunst
CPH Youth FC
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Stor Kunst
17.
søndag
10.00
AB Tårnby
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 6
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Stor Kunst
Ishøj IF (2)
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Stor Kunst
17.
søndag
11.00
AB Tårnby
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 5
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 1/2
Karlslunde IF
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 1/2
17.
søndag
13.00
AB Tårnby
Herrer
U15
U15 Drenge 3-4 (03) VinterBOLD • Pulje 5
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst
Dragør BK
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst
Januar 2018
14.
søndag
09.30
AB Tårnby
Kvinder
U13
U13 Piger 2 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
Vestamager Idrætsanlæg Kunst 1/2
Husum Bk
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
Vestamager Idrætsanlæg Kunst 1/2
14.
søndag
10.00
AB Tårnby
Herrer
U15
U15 Drenge 1-2 (03) VinterBOLD • Pulje 5
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst
Skovshoved IF
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst
14.
søndag
11.00
AB Tårnby
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) VinterBOLD • Pulje 3
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
Vestamager Idrætsanlæg Kunst
KB
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
Vestamager Idrætsanlæg Kunst
14.
søndag
11.30
AB Tårnby
Herrer
U12
U12 Drenge A (06) 8M VinterBOLD • Pulje 5
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 2/2
BK Avarta
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 2/2
14.
søndag
11.30
AB Tårnby
Herrer
U11
U11 Drenge D (07) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 1/2
Kastrup
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 1/2
14.
søndag
12.45
AB Tårnby
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 6
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 1/2
FA 2000
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 1/2
20.
lørdag
13.00
AB Tårnby
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (01-02) VinterBOLD • Pulje 2
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst
Fix
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst
28.
søndag
09.00
AB Tårnby
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 6
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 1/2
B 93
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 1/2
28.
søndag
09.00
AB Tårnby
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 5
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 2/2
BK Frem
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 2/2
28.
søndag
09.00
AB Tårnby
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 8
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
Vestamager Idrætsanlæg Kunst
Brøndbyernes IF
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
Vestamager Idrætsanlæg Kunst
28.
søndag
09.18
AB Tårnby (2)
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 6
Kunst, Tårnby Stadion
Lyngby Boldklub 1921
Kunst, Tårnby Stadion
28.
søndag
09.18
AB Tårnby (1)
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 7
Kunst, Tårnby Stadion
GVI
Kunst, Tårnby Stadion
28.
søndag
09.36
AB Tårnby
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 8
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
Ørestad IF
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
28.
søndag
09.36
AB Tårnby
Herrer
U8
U8 Drenge C (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Kunst, Tårnby Stadion
KB (2)
Kunst, Tårnby Stadion
28.
søndag
09.54
AB Tårnby (2)
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 6
Kunst, Tårnby Stadion
Østerbro IF
Kunst, Tårnby Stadion
28.
søndag
09.54
AB Tårnby
Herrer
U8
U8 Drenge C (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Kunst, Tårnby Stadion
Ishøj IF
Kunst, Tårnby Stadion
28.
søndag
10.12
AB Tårnby (1)
Herrer
U10
U10 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 7
Kunst, Tårnby Stadion
Tårnby FF
Kunst, Tårnby Stadion
28.
søndag
10.30
AB Tårnby
Herrer
U13
U13 Drenge Øst (05) 11M VinterBOLD • Pulje 3
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 2/2
FB
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 2/2
28.
søndag
10.30
AB Tårnby
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 1/2
LSF
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 1/2
28.
søndag
12.00
AB Tårnby
Herrer
U15
U15 Drenge 3-4 (03) VinterBOLD • Pulje 5
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst
FA 2000
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst
28.
søndag
12.00
AB Tårnby
Herrer
U13
U13 Drenge 4 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 5
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Stor Kunst
Skjold (2)
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Stor Kunst
Februar 2018
3.
lørdag
12.30
AB Tårnby
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Stor Kunst
Vallensbæk IF
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Stor Kunst
4.
søndag
10.00
AB Tårnby
Herrer
U14
U14 Drenge Øst (04) VinterBOLD • Pulje 2
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst
B93
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst
4.
søndag
11.00
AB Tårnby
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) VinterBOLD • Pulje 3
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
Vestamager Idrætsanlæg Kunst
BK Friheden
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
Vestamager Idrætsanlæg Kunst
4.
søndag
12.00
AB Tårnby
Herrer
U15
U15 Drenge 1-2 (03) VinterBOLD • Pulje 5
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst
Vestia
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst
25.
søndag
10.00
AB Tårnby
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 1/2
Brøndbyernes IF
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 1/2
25.
søndag
12.00
AB Tårnby
Herrer
U13
U13 Drenge Øst (05) 11M VinterBOLD • Pulje 3
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst
FC Roskilde
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst
Marts 2018
3.
lørdag
13.00
AB Tårnby
Herrer
U14
U14 Drenge Øst (04) VinterBOLD • Pulje 2
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst
Dragør BK
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst
4.
søndag
09.30
AB Tårnby
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 5
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 1/2
HIK
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 1/2
4.
søndag
09.30
AB Tårnby
Herrer
U11
U11 Drenge D (07) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 2/2
Fløng-Hedehusene Fodbold
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 2/2
4.
søndag
11.00
AB Tårnby
Herrer
U12
U12 Drenge A (06) 8M VinterBOLD • Pulje 5
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 2/2
Rosenhøj BK
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 2/2
4.
søndag
11.00
AB Tårnby
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 6
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 1/2
Herstedøster IC
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 1/2
4.
søndag
12.30
AB Tårnby
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 6
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 1/2
B93 (2)
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 1/2
10.
lørdag
13.00
AB Tårnby
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (01-02) VinterBOLD • Pulje 2
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst
Sundby Bk.
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst
11.
søndag
09.30
AB Tårnby
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 6
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 1/2
FB
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 1/2
11.
søndag
09.30
AB Tårnby
Herrer
U13
U13 Drenge 4 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 5
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 2/2
B 1903
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst 2/2
11.
søndag
10.00
AB Tårnby
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Stor Kunst
HIK
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Stor Kunst
11.
søndag
11.00
AB Tårnby
Herrer
U15
U15 Drenge 3-4 (03) VinterBOLD • Pulje 5
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst
Husum Bk
Kunst, Tårnby Stadion
Gemmas Alle Kunst
11.
søndag
12.00
AB Tårnby
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Kunst, Tårnby Stadion
LSF
Kunst, Tårnby Stadion

Seneste nyheder

  • 1.Senior Nyheder
    AB Tårnby sejrede med 10 mand i Odsherred..
  • 1.Senior Nyheder
    GVI blev endestationen for AB Tårnbys sejrsrække...
  • Klub Nyheder
    Five-a-Side
  • 1.Senior Nyheder
    AB Tårnby fortsætter stimen...
  • 1.Senior Nyheder
    AB Tårnby vandt den udsatte kamp mod Avedøre..
  • 1.Senior Nyheder
    Ta med 1. Senior i bussen til Odsherred...

Klubsponsorer

1. Hold Sponsor